Na taką informację czekali wszyscy! Koncerty powracają! Oby rząd znów się nie wycofał!!!

 Na taką informację czekali wszyscy! Koncerty powracają! Oby rząd znów się nie wycofał!!!

Na takie informacje z utęsknieniem czekało wielu Polaków!. Powrót koncertów to wspaniała wiadomość dla tych, którzy czekali na powrót muzyki na żywo. Nie chodzi tu tylko o koncerty zespołów disco polowych. Od 4 czerwca ponownie będzie można wybrać się na koncert na otwartym powietrzu. Natomiast od 26 maja do klubu lub innego zamkniętego pomieszczenia. Są jednak pewne warunki, które postawił rząd organizatorom imprez.

Jak podaje PAP, koncerty plenerowe z udziałem publiczności odbywać się będą przy udziale do 250 osób i przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami czyli co drugiego miejsca na widowni. Do osób tych nie będzie się jednak wliczać osoby, które będą zaszczepione i będ miały odpowiednie zaświadczenie. Tak wynika z rozporządzenia ws. ograniczeń opublikowanego we wtorek w Dzienniku Ustaw. Niestety kolejnym warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu będzie zakładanie masek i brak spożywania jakichkolwiek posiłków.

Warte przypomnienia jest fakt, że o odmrożenie koncertów apelowali sami artyści i branża muzyczna. W piśmie do ministra zdrowia Rzecznik MŚP zwrócił uwagę, że zakaz koncertów jest niezrozumiały, skoro od 22 maja można oglądać spektakle teatralne. Być może właśnie stanowisko wszystkich artystów wpłynęło na zmianę decyzji podjęt przez rząd. Przecież przez obecną sytuacje wiele z osób straciło jedyne zatrudnienie. Nie mówimy tu jedynie o artystach, ale również o wszystkie osoby pracujące przy tworzeniu każdego wydarzenia.

Nasuwa się jednak pytanie czy rząd nie wycofa się z obiecanych zmian. To byłby strzał w kolano. Mamy nadzieję, że wrócimy do normalności, a świat znów zacznie żyć.

Related post