Hit czy Kit? Burza komentarzy i sprzeczne emocje pod utworem „Lecimy ze Smoleńska”

 Hit czy Kit? Burza komentarzy i  sprzeczne emocje pod utworem „Lecimy ze Smoleńska”

Ada Karczmarzyk ADU ma 36 lat. Jest nie tylko artystką i kompozytorką, ale również i performerką oraz blogerką. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Komunikacji Multimedialnej a swoją twórczość traktuje nie jako rodzaj awangardowej misji.

Pomimo, że jeszcze do niedawna uznawano Ją za przykład katolickiej artystki od jakiegoś czasu szokuje tym co robi. Nagrywa piosenki w rodzaju „Jaraj się Marią”, „Church is a Girl”, „Idź do światła i nie pierdol”. Jednak Jej ostatnia premiera „Lecimy ze Smoleńska” wywołała burzę w internecie.

Co ciekawe klip obejrzano już ponad 400 tys razy, a komentarze zamieszczone pod nim są podzielone. Słuchacze są zniesmaczeni, zażenowani i oburzeni jednak znajdą się i tacy, którzy popierają twórczość ADU. Tylko tu nasuwa się pytanie po co ona to robi?

Kilka lat temu na swoim blogu napisała o sobie „Jestem Dodą polskiej sztuki najnowszej, królową nowego popu… czyli jednym słowem: macie przes….!”. Czyżby znalazła sobie sposób na życie a może wręcz przeciwnie właśnie takim zachowaniem zrazi do siebie ludzi. Jak to mówią wszystko ma swoje granice, czy tym razem Je przekroczyła? Oceńcie sami

Related post